Aktuality

4. 12. 2017
Test švýcarského autoklubu TCS porovnal výhled z 69 aut různých kategorií. Srovnání ukázalo, že ze stále oblíbenějších aut SUV řidiči nemají tak dobrý výhled jako z malých vozů, kombíků nebo velkoprostorových aut. Mnoho lidí s handicapem současný trend neocení – vozíčkářům se do vysokých SUV navíc i většinou hůře nastupuje.
5. 10. 2017
Automobilky v polovině září na výstavišti ve Frankfurtu ukázaly své novinky pro příští léta. Představily dva silné trendy: Stále populárnější kategorie vozů SUV se nyní mohutně prosadí mezi malými auty. Handicapovaní, kterým nevadí vyšší nastupování, se tak mohou těšit na širokou nabídku vyšších SUV s cenovkou do půl milionu korun. Komu se do těchto aut například z vozíku přestupuje hůře, zůstane patrně věrný klasickým nižším vozidlům. Druhá vlna novinek se dotýká elektromobility. Řada evropských měst začíná plánovat zákaz vjezdu neekologických dieselových aut, a vlády zemí přicházejí s pobídkami pro elektroauta. Automobiloví výrobci se proto na výstavě v Německu předháněli ve svých plánech s auty na elektřinu. Koncern Volkswagen, pod jehož křídla patří také Škoda, ve Frankfurtu oznámil, že v roce 2025 bude každé čtvrté prodané auto z jeho továren jezdit na tento druh pohonu. 
10. 8. 2017
Potřebujete-li ve voze ruční řízení, předváděcí jízdu můžete absolvovat obvykle jen jako spolujezdec. Redakce časopisu Můžeš však dostala možnost na pár dní vyzkoušet zajímavý a pro řidiče s postižením vhodný vůz i s ručním řízením.
19. 6. 2017
Projekt sdružuje prodejce nových aut, kteří se umějí postarat o zákazníka s handicapem – poradí s výběrem vozu, se státním příspěvkem či odpočtem DPH.

24. 1. 2017
Vozíčkář a auto před třiceti lety? Mnozí handicapovaní si dříve museli na auto nechat zajít chuť. Nyní mohou za volant i lidé s těžším postižením.
9. 11. 2016
Na autosalon do Paříže, který se konal na začátku října, přivezly automobilky nejednu zajímavou premiéru. Trendem jsou vozy SUV, což nepotěší zejména ty, kteří potřebují do auta přesedat z vozíku. 
31. 8. 2016
Kombíky jsou praktická auta, ale chybí jim více místa do výšky, někdo u nich postrádá více sedadel, jiný ještě delší karoserii. Kdo vyžaduje opravdu velký prostor, kupuje vozy typu Volkswagen Transporter. Zákazníci se mohou radovat, že se nabídka v této třídě rozšiřuje o další zajímavé modely.
14. 7. 2016
Ruční ovládání pedálů je nejčastější přestavbou auta pro handicapované řidiče. Redakce Můžeš byla svědkem takové úpravy u vozu Subaru Outback. Trvala více než tři hodiny a zajímavé je, že ji prováděl vozíčkář. 
7. 6. 2016
Nové auto si nejdříve prohlížely trochu s nedůvěrou, ale se svým typickým úsměvem na tváři. Když nasedly, autem začala brzy znít hudba. To už starost o zábavu holek převzal do svých rukou jejich mladší bratr Denis.
5. 5. 2016
Jarní ženevský autosalon představil nová auta, která se ještě letos nebo příští rok objeví v prodeji. Která z vystavených vozidel budou vyhovovat handicapovaným?

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 59)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6  >  >| 
prosinec
4

Test švýcarského autoklubu TCS porovnal výhled z 69 aut různých kategorií. Srovnání ukázalo, že ze stále oblíbenějších aut SUV řidiči nemají tak do... více
říjen
5

Automobilky v polovině září na výstavišti ve Frankfurtu ukázaly své novinky pro příští léta. Představily dva silné trendy: Stále populárnější kateg... více
srpen
10

Potřebujete-li ve voze ruční řízení, předváděcí jízdu můžete absolvovat obvykle jen jako spolujezdec. Redakce časopisu Můžeš však dostala možnost n... více
Starší články

Časopis Můžeš        Časopis Můžeš  

Konto BARIÉRY podporuje časopis o překonávání bariér Můžeš a spolupracuje s portálem AutemBezpečně.cz


Konto Bariéry - Nadace Charty 77, Melantrichova 5, 110 00 Praha 1, Tel.: (+420) 224 214 452, nadace77@bariery.cz Web by EMWAC Group | Design by OgilvyInteractive
Kentico logo