Aktuality

11. 12. 2018
Přibývá různých možností, jak z běžného vozíku udělat rychlý električák, se kterým se dá vyrazit na výlet, za nákupy nebo třeba na krátkou vyjížďku. Nejnověji přišla s přiřaditelným elektrickým pohonem česká firma Hurt.
17. 7. 2018
Někteří handicapovaní auto neřídí, jiní ho naopak zvládají bez sebemenších problémů. Pak jsou tu lidé s takovým postižením, že je pro mnohé nepředstavitelné vidět je za volantem. Přesto k překvapení svého okolí autem jezdí a užívají si získanou svobodu.
27. 4. 2018
Jarní ženevský autosalon představil největší automobilové novinky pro letošní rok. Handicapovaní se mají na co těšit.
2. 3. 2018
Podle úpravců aut pro potřeby handicapovaných si lidé nezřídka pořídí auto, které není možné přestavět. Nevejde se do něj otočná sedačka nebo rozměrný vozík. Jak tedy auto vybírat, aby ho bylo možné bez problémů přestavět na míru člověku s postižením?
5. 1. 2018
Společnost Invacar sídlící v jihočeských Katovicích nově nabízí na českém trhu auta se zadní nájezdovou plošinou od skotské firmy Allied Vehicles.

4. 12. 2017
Test švýcarského autoklubu TCS porovnal výhled z 69 aut různých kategorií. Srovnání ukázalo, že ze stále oblíbenějších aut SUV řidiči nemají tak dobrý výhled jako z malých vozů, kombíků nebo velkoprostorových aut. Mnoho lidí s handicapem současný trend neocení – vozíčkářům se do vysokých SUV navíc i většinou hůře nastupuje.
5. 10. 2017
Automobilky v polovině září na výstavišti ve Frankfurtu ukázaly své novinky pro příští léta. Představily dva silné trendy: Stále populárnější kategorie vozů SUV se nyní mohutně prosadí mezi malými auty. Handicapovaní, kterým nevadí vyšší nastupování, se tak mohou těšit na širokou nabídku vyšších SUV s cenovkou do půl milionu korun. Komu se do těchto aut například z vozíku přestupuje hůře, zůstane patrně věrný klasickým nižším vozidlům. Druhá vlna novinek se dotýká elektromobility. Řada evropských měst začíná plánovat zákaz vjezdu neekologických dieselových aut, a vlády zemí přicházejí s pobídkami pro elektroauta. Automobiloví výrobci se proto na výstavě v Německu předháněli ve svých plánech s auty na elektřinu. Koncern Volkswagen, pod jehož křídla patří také Škoda, ve Frankfurtu oznámil, že v roce 2025 bude každé čtvrté prodané auto z jeho továren jezdit na tento druh pohonu. 
10. 8. 2017
Potřebujete-li ve voze ruční řízení, předváděcí jízdu můžete absolvovat obvykle jen jako spolujezdec. Redakce časopisu Můžeš však dostala možnost na pár dní vyzkoušet zajímavý a pro řidiče s postižením vhodný vůz i s ručním řízením.
19. 6. 2017
Projekt sdružuje prodejce nových aut, kteří se umějí postarat o zákazníka s handicapem – poradí s výběrem vozu, se státním příspěvkem či odpočtem DPH.

24. 1. 2017
Vozíčkář a auto před třiceti lety? Mnozí handicapovaní si dříve museli na auto nechat zajít chuť. Nyní mohou za volant i lidé s těžším postižením.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 64)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >| 
prosinec
11

Přibývá různých možností, jak z běžného vozíku udělat rychlý električák, se kterým se dá vyrazit na výlet, za nákupy nebo třeba na krátkou vyjížďku... více
červenec
17

Někteří handicapovaní auto neřídí, jiní ho naopak zvládají bez sebemenších problémů. Pak jsou tu lidé s takovým postižením, že je pro mnohé nepředs... více
duben
27

Jarní ženevský autosalon představil největší automobilové novinky pro letošní rok. Handicapovaní se mají na co těšit. více
Starší články

Časopis Můžeš        Časopis Můžeš  

Konto BARIÉRY podporuje časopis o překonávání bariér Můžeš a spolupracuje s portálem AutemBezpečně.cz


Konto Bariéry - Nadace Charty 77, Melantrichova 5, 110 00 Praha 1, Tel.: (+420) 224 214 452, nadace77@bariery.cz Web by EMWAC Group | Design by OgilvyInteractive
Kentico logo