Aktuality

Novinky ze Ženevy | 5. 5. 2016

Jarní ženevský autosalon představil nová auta, která se ještě letos nebo příští rok objeví v prodeji. Která z vystavených vozidel budou vyhovovat handicapovaným?
Nový Renault Mégane kombi

Dobrá zpráva je, že se rozšíří nabídka cenově dostupných kombíků. Důkazem je nový Fiat Tipo. Tuzemští dealeři italské značky už nabízejí verzi sedan, jejíž základní cena činí 281 300 korun (všechny ceny jsou včetně DPH). Italský kombík bude o několik desítek tisíc dražší, přesto však bude patřit k nejlevnějším zástupcům nižší střední třídy. Konkurovat má vozům Hyundai i30, Kia cee´d nebo Renault Mégane.
 
Fiat Tipo kombi je dlouhý 4,57 metru, objem kufru nabídne 550 litrů. Základní motor připadá na benzinovou čtrnáctistovku bez turba s výkonem 95 koní. Silnější šestnáctistovku nabízí Fiat s automatickou převodovkou. Vedle kombíku se na ženevském autosalonu představila rovněž kratší pětidveřová verze modelu Tipo.
 
I Renault, francouzský rival italských vozů, přivezl do Ženevy nového kombíka. Je jím Mégane Grandtour. Zajímavé tvary nové řady Mégane si lze prohlédnout už nyní u dealerů francouzské značky. Kratší pětidveřový hatchback je už několik měsíců v prodeji. Zanedlouho se vedle něj postaví 4,6 metru dlouhý kombík, jehož objem kufru sahá až k 580 litrům. Již prodávaný pětidveřový Renault Mégane stojí od 340 000 korun, kombík zase přijde o několik desítek tisíc dráž.
 
Lidé s handicapem často potřebují prostornější auto než běžní řidiči. Vedle kombíků je proto zajímají vozy s velkým prostorem. Renault v Ženevě představil zástupce třídy minivanů, kterým je nový Scénic. Jeho tvary s prolamovanou boční linií rozhodně nenudí.
 
Renault Scénic se poprvé představil přesně před 20 lety a stal se vůbec prvním modelem nově vznikající kategorie aut. Od té doby takové MPV zařadila do svého výrobního programu většina automobilek.
Mezitím se však vyrojila na silnicích auta další nové třídy, označovaná jako SUV. Vozy s tvary auta do terénu si řidiči oblíbili tak, že každá automobilka dnes neustále rozšiřuje v této kategorii svou nabídku.
 
V Ženevě ukázala budoucí podobu většího SUV také Škoda. Studie Vision S stojí na prodlouženém podvozku Volkswagenu Tiguan. Na stánku Seatu byl pak zase k vidění model Ateca. Naznačuje, jak bude vypadat nástupce Škody Yeti. Oba vozy se budou vyrábět bok po boku v české továrně v Kvasinách.
 
Mezi očekávané novinky představené letos na jaře ve Švýcarsku patří také trio příbuzných značek Peugeot, Citroën a Toyota. Jejich minibus zaútočí na pozice Volkswagenu Transporter, který je ve své třídě proslulý nejen svou jedinečností, ale také vysokou cenou. Od francouzsko-japonských novinek lze očekávat o poznání příznivější cenovou politiku.

(buč) 

Škoda chystá velké SUV až pro sedm cestujcícíh, na autosalonu představila studii takového vozu

Seat Ateca je předobrazem nové Škody Yeti. Obě auta se budou vyrábět společně v české továrně Škody.

Peugeot Traveller bude konkurovat vozům, jako jsou Volkswagen T6 nebo Ford Transit


Nový Renault Scénic

Fiat Tipo kombi bude patřik k levnějším kombíkům


FOTO: Automobilky


prosinec
11

Přibývá různých možností, jak z běžného vozíku udělat rychlý električák, se kterým se dá vyrazit na výlet, za nákupy nebo třeba na krátkou vyjížďku... více
červenec
17

Někteří handicapovaní auto neřídí, jiní ho naopak zvládají bez sebemenších problémů. Pak jsou tu lidé s takovým postižením, že je pro mnohé nepředs... více
duben
27

Jarní ženevský autosalon představil největší automobilové novinky pro letošní rok. Handicapovaní se mají na co těšit. více
Starší články

Časopis Můžeš        Časopis Můžeš  

Konto BARIÉRY podporuje časopis o překonávání bariér Můžeš a spolupracuje s portálem AutemBezpečně.cz


Konto Bariéry - Nadace Charty 77, Melantrichova 5, 110 00 Praha 1, Tel.: (+420) 224 214 452, nadace77@bariery.cz Web by EMWAC Group | Design by OgilvyInteractive
Kentico logo