Aktuality


Na autosalon do Paříže, který se konal na začátku října, přivezly automobilky nejednu zajímavou premiéru. Trendem jsou vozy SUV, což nepotěší zejména ty, kteří potřebují do auta přesedat z vozíku. 

Škoda Kodiaq vznikla na prodlouženém základě Volkswagenu Tiguan. Uveze až sedm cestujících a stojí od 678 tisíc korun. Za tuto sumu zákazník dostává benzinový turbomotor 1,4 s výkonem 150 koní buď s pohonem všech kol, nebo s automatickou převodovkou. První zákazníci si nové velké SUV mladoboleslavské značky odvezou z prodejen příští rok v únoru.


Honda představila pětidveřový model Civic ve zcela novém kabátě. Nechybí futuristické pojetí, novinka je o něco nižší, zároveň delší i širší než předchůdce. Civic opět bude sázet na praktičnost – kufr má v základním objemu téměř 500 litrů.


Nošovický Hyundai i30 je vedle škodovek nejprodávanějším autem na českém trhu. Příští rok začne z pásů továrny stojící poblíž Frýdku-Místku sjíždět zcela nový model. Konkurent Volkswagenu Golf, Fordu Focus nebo Peugeotu 308 se v Paříži představil veřejnosti s karoserií, která se o další kousek přibližuje vkusu evropských zákazníků. 


Nissan u svých modelů střídá chvilky, kdy nabízí usedlý až nudný design karoserie s momenty, které překvapí dravostí a jedinečností. Nový Nissan Micra je na rozdíl od předchůdce na první pohled atraktivní. Pařížská novinka bude konkurovat Škodě Fabia. 


Renault Grand Scénic zůstává ve třídě aut s velkým prostorem. 4,63 metru dlouhý vůz uveze až sedm pasažérů, druhou řadu už však netvoří samostatné sedačky – Grand Scénic dostal klasické dělení v poměru 1/3:2/3. 


Peugeot (podobně jako nedávno Renault s modelem Espace) přesunul své MPV s označením 5008 do kategorie vozů SUV. Automobilka se lvem ve znaku v Paříži představila hned dvě novinky s vizáží teréňáku – vedle modelu 5008 s délkou 4,64 metru i o 20 cm kratší Peugeot 3008. Větší bude konkurovat Škodě Kodiaq, menší se postaví yetimu.
(red)


prosinec
11

Přibývá různých možností, jak z běžného vozíku udělat rychlý električák, se kterým se dá vyrazit na výlet, za nákupy nebo třeba na krátkou vyjížďku... více
červenec
17

Někteří handicapovaní auto neřídí, jiní ho naopak zvládají bez sebemenších problémů. Pak jsou tu lidé s takovým postižením, že je pro mnohé nepředs... více
duben
27

Jarní ženevský autosalon představil největší automobilové novinky pro letošní rok. Handicapovaní se mají na co těšit. více
Starší články

Časopis Můžeš        Časopis Můžeš  

Konto BARIÉRY podporuje časopis o překonávání bariér Můžeš a spolupracuje s portálem AutemBezpečně.cz


Konto Bariéry - Nadace Charty 77, Melantrichova 5, 110 00 Praha 1, Tel.: (+420) 224 214 452, nadace77@bariery.cz Web by EMWAC Group | Design by OgilvyInteractive
Kentico logo